Inne ćwiczenia tego użytkownika
Ćwiczenie - Małe gry AMO
Dodaj do ulubionych

Część wstępna (15 min) pole 15 x 15m

Gra 6 × 2, jedna piłka podawana jest nogami, druga rękami, zawodnik w środku może przejąć jedną z dwóch piłek. Modyfikacje: dwóch zawodników w środku. Wskazówki i korekta: • komunikacja, • obserwacja, czy kolega jest gotowy do otrzymania podania, • gotowość do przyjęcia (percepcja).

Część główna (2x 15 min) pole 20 x 20m

POŁOWA I Gra 2 ×2 + N przez otwarte bramki. Punkt za podanie przez bramkę wewnętrzną częścią stopy. Modyfikacje: • jeden neutralny, • po podaniu przez otwartą bramkę możliwość strzału do dużej bramki. Wskazówki i korekta: • dwie gry na jednej połowie, • percepcja, • szukanie linii podania, • wymienność pozycji.

POŁOWA II Gra 3 × 2. Cel gry: podanie piłki przez otwartą trójkątną bramkę wewnętrzną częścią stopy. Obrońcy mogą zmieniać się wewnątrz trójkąta. Po odbiorze obrońcy muszą wykonać podanie do siebie. Wskazówki i korekta: • siła i precyzja podania, • szybkość podejmowania decyzji, • tworzenie geometrii w ataku, • asekuracja w obronie