Graphics
siła - obwód stacyjny - pliometryczny
Exercise - siła - obwód stacyjny - pliometryczny

 1. Skoki na boksyJedno z najbardziej popularnych ćwiczeń wykorzystywanych przez zawodowych atletów. Ćwiczenie to ma na celu poprawienie twojej skoczności, co jest niezwykle istotne w sporcie takim jak piłka nożna. Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie ustaw się przodem do boksu, stopy blisko siebie. W pierwszej fazie ćwiczenia następuje tzw. „naładowanie” mięśni nóg poprzez wykonanie półprzysiadu. Druga faza to wykorzystanie zgromadzonej energii i wskok na boks. Aby dodatkowo wspomóc ten ruch wykorzystujemy obie ręce wykonując ruch zamachowy.skoki na boksy - ćwiczenia w domu
 2. Wyskok z przysiaduStań w lekkim rozkroku, stopy równolegle do siebie rozstawione na szerokość ramion. Ręce powinny być ugięte w łokciach pod kątem 90 stopni, plecy proste. Z tej pozycji wykonujemy przysiad do momentu w którym uda są równolegle do podłoża i jak najszybciej skaczemy w powietrze, wyrzucając ręce w górę. Wyląduj na obie nogi, zrób przerwę 1-2 sekundy i powtórz ćwiczenie.
  squat-jump
 3. Wyskok z podciągnięciem kolan.Stań w takiej pozycji jak do przysiadu. Stopy równolegle rozstawione na szerokość ramion. Nogi lekko ugięte w kolanach, ręce wzdłuż tułowia. Z tej pozycji wykonaj wyskok w górę, podciągając jednocześnie kolana jak najbliżej klatki piersiowej. Wyląduj na obie stopy i natychmiast powtórz wyskok. Pamiętaj, aby czas kontaktu stóp z ziemią był jak najkrótszy.
  wyskoki z przysiadu
 4. Skoki głębokieStajemy na boksie, stopy równolegle, rozstawione na szerokość ramion. Delikatnie zeskakujemy z boksa na podłoże. Zeskok do pozycji przysiadu i natychmiastowy wyskok w górę. Ręce wyrzucamy do przodu. Wyskok powinien być wykonany w pionie, a nie do przodu. Kontakt stóp z ziemią powinien być jak najkrótszy.
  skoki głębokie - ćwiczenia na skoczność
 5. Pompki z klaśnięciem

To ćwiczenie rozwija eksplozywność górnych partii ciała. Ćwiczenie wykonujemy podobnie jak zwykłe pompki, ale w fazie podnoszenia się wykonujemy eksplozywny ruch w górę, tak aby wykonać klaśnięcie przed opadnięciem na podłoże.

pompki z klaśnięciem - ćwiczenia na górne partie

6. burpee 

To ćwiczenie wykonujemy podpór przodem i wyskok po wykonaniu pompki tzw 

Parameters of the exercise
Discipline of sport: Football
Category: No category
Age category: U10 U11 U12 U13 U14 U15 U18 U19 U9
Time of exercise: 3 minutes
Number of repeats: 5 times
Break time: 0 seconds
Intensity range: 25 - 100 %
Tags: Strength
Equipment: ND
Partner
baner