Graphics
4x3 aut
Exercise - 4x3 aut

Rzut z autu w bocznej strefie obrony przeciwnika 4v3(+1)

Niebiescy (atakujący): zawodnicy wykonują ruch jak na rysunku (11 i 8 ruch od i do piłki, 10 do i od piłki), zawodnik 3 rzuca aut  (wychodzi na pozycje tworząc linię podania, na pewno nie zostaje w miejscu) i rozpoczyna się gra.

Zadania: a) utrzymanie się przy piłce i dośrodkowanie w pole uderzenia (można ustawić małe bramki) - progresja: dodanie w ofensywie zawodników 2,6,7,9 -przegranie strony przez 6 do 2/7 i sytuacja 2v1 + dogranie do 9 ( która nie ma obrońcy lub która ma 1v1 z obrońcą, musi zgubić obrońcę)

b) szybkie rozwiązanie - jak najszybsze rozwiązanie do dośrodkowania w pole uderzenia (można ustawić małe bramki) - progresja: dogranie do 9 ( która nie ma obrońcy lub która ma 1v1 z obrońcą, musi zgubić obrońcę)

Czerwoni (obrońcy): zawodnicy nie dopuszczają, poprzez wąskie ustawienie w trójkącie, do zagrania piłki w pole uderzenia. Po przejęciu piłki jak najszybciej wykonują podanie do 10 (schodzi po piłkę) w pole środkowe, a 8 wbiega również w pole środkowe . Ich zadaniem jest trafić ze strefy środkowej podaniem w mniejszą bramkę - progresja: dodanie 11 (zamiast bramki) i 9, i przejście do ataku szybkiego 3v2 (podłącza się 7 czerwona, w obronie 4 i 5 niebieska). 

Parameters of the exercise
Discipline of sport: Football
Category: No category
Age category: U12 U15
Time of exercise: 20 minutes
Number of repeats: 2 times
Break time: 1 second
Intensity range: 0 - 100 %
Tags: Games Group activities Purpose games Small games Positive transfer Low Press Attacking Defense Tackling Set pieces Posiadanie piłki Man-To-Man Coverage
Equipment: ND
Partner
baner