Graphics
Gra na utrzymanie 4vs1 - progresja
Exercise - Gra na utrzymanie 4vs1 - progresja

Zawodnicy grają grę 4x1 w wyznaczonym przez trenera polu gry, głównym celem wykonywanego ćwiczenia jest utrzymanie się przy piłce przez zawodników w przewadze. Obrońca aktywny, stara się odebrać piłkę.

a) pierwsza gra odbywa się bez dodatkowych założeń, realizujemy główny cel jakim jest utrzymanie się przy piłce. Pozwalamy zawodnikom na dowolność w podejmowaniu decyzji oraz w poruszaniu się po boisku.

b) druga gra kładzie nacisk na wymienność pozycji, za wyjątkiem realizacji głównego celu czyli utrzymania przy piłce, zawodnicy po wykonaniu podania muszą obowiązkowo zmienić połowę co wymusza u nich ruch bez piłki.

c) trzecia gra w dalszym ciągu kładzie nacisk na ruch po zagraniu i wymienność pozycji, zawodnicy po podaniu wykonują przyspieszenie w kierunku dowolnego pachołka, dotykają go i szukają sobie miejsca na boisku, aby otrzymać kolejne podanie od partnera.

d) ostatnia modyfikacja to połączenie gry B oraz C, zawodnicy po podaniu mają za zadanie zmienić połowę oraz dotknąć dowolnego pachołka.


Obrońca po odbiorze piłki ma za zadanie jak najszybciej podać do jednej z dwóch bramek ustawionych na końcach boiska.


W ćwiczeniu zwracamy szczególną uwagę na dokładność podań, przyspieszenie po zagraniu oraz zmianę pozycji przez zawodników. Zachęcamy zawodników do częstej gry 1x1.

Parameters of the exercise
Discipline of sport: Football
Category: TTI
Age category: U8
Time of exercise: 15 minutes
Liczba powtórzeń: 1 times
Przerwa: 0 seconds
Intensity range: 60 - 100 %
Tags: 1x1 Dribble Speed Posiadanie piłki
Equipment: Mini Goal Ball Marking cone Pylon
Partner