Graphics

No image

Exercise - 2x1 gra na słupa

ćwiczenie

Podzielić wszystkich na 3 równych zespoły (mogą być nie równe) na własne kolory. Na przykład: zielony, niebieski. żółty. 

Zieloni (każdy z piłką) ustawiają się na lewym znaczniku,  i niebiescy bez piłek na prawym. Żółci idą na pozycje jednego środkowego obrońcy, zmieniając jeden jednego w kolejce za linią bramki. 

Zielony lewym boczkiem rozpoczyna akcję podaniem w prawo do niebieskiego i szybko ruszy się do środkowego obrońcy i ustawia się do niego półbokiem utrzymując go ciałem (z pomocem ręki). W ten samy moment, niebieski przyjmuje piłkę kierunkowo na środek tak, żeby być na przeciwko partnera i obrońcy. Dalej prowadzi piłkę, robi podanie i nagle wybiera lewy albo prawy kierunek ruch wybiegając za plecy przeciwnika. Słup (zielony), ma odegrać partnerowi w stronę tego ruchu tak, że piłka zostaje po za plecami obrońcy. Niebieski gracz musi skończyć strzałem do bramki. Bramka może być jedna lub dwie małych po obie strony skrzyżowania linij pola karnego. Jeśli obrońca odbiera piłkę to może strzelić do bramki atakujących. Takim czynem, akcja trwa dopiero ktoś skończy strzałem do bramki.

Następnym etapem jest dostosowanie do tego ćwiczenia 2-ch bramkarze i gra prowadzi się w ramach 2+1 vs 1+1.

Jak wszytce zawodniki zielonej drużyny rozegrają 3 rzędy, to idą do obrony zamiast żółtej drużyny. Potem to samo robi niebieska drużyna. W takim razie, każda drużyna musi zagrać na każdej z trzech pozycji. 

Celi

Rozwój umiejętności zakończenia szybkiego atak/kontratak 2 vs 1 lub 2+1 vs 1+1: -- współpraca z partnerem - komunikacja;
szybka decyzja
ustawienie ciała i gra pod pressingiem
tryki 
szybki ruch z piłką
odbiór
strzał

Metodyka.
Zwracać uwagę na:
- utrzymanie komunikacji między 2 zawodnikami ataki;
- prawidłowy ruch w strefie zagrania;
- prawidłowe ustawienie ciała przy zagraniu na słupie;
- zagranie w dokładnie miejsce dla stworzenia wygodnych warunków partnerowi;
- skupienie i koncentracja na następnej fazie zagrania tak;
- nie stracić szybkość ruchu z piłką i bez. 
Najpierw dać wszystkim uczestnikam sprobować samim przyjmować własną decyzje w atak i w obronie, a potym, pomagać poprzez krótkie tłumaczenie. Najlepiej przez gwizdek-stop, żeby wszyscy słuchali jednocześnie. 

Parameters of the exercise
Discipline of sport: Football
Category: No category
Age category: U10 U9
Time of exercise: 25 minutes
Liczba powtórzeń: 1 times
Przerwa: 0 seconds
Intensity range: 70 - 100 %
Tags: Attacking
Equipment: piłki stożki bramki
Partner